Rycerze Jana Pawła II

Nazwa: Chorągiew św. Maksymiliana Kolbego w Modlinie

Termin najbliższego spotkania: 20 listopada 2020 o 18:00 Msza Święta

Kanał na YouTube: Rycerze z Modlina

Zasadniczym celem Zakonu Rycerzy Jana Pawła II jest formacja katolików-mężczyzn świeckich poprzez stawianie sobie za wzór osoby patrona - Świętego Jana Pawła II (Karola Wojtyły), który swoim świadectwem pokazywał jak harmonijnie można łączyć męskość i świętość zarówno dziś jak i w wymiarze uniwersalnym. Swoje powołanie Rycerze Jana Pawła II chcą realizować poprzez zaangażowanie w takie rodzaje aktywności jak:

• dążenie do świętości swoich członków
  • obrona wartości chrześcijańskich, w tym rodziny,
  • życia (od poczęcia do naturalnej śmierci)
  • dbanie o rozwój patriotyzmu i miłości ojczyzny
  • promocja nauczania Jana Pawła II
  • promowanie katolickiej duchowości świeckich
  • wzajemna pomoc bratnia
  • wspieranie duchowieństwa (w każdej dziedzinie życia)
  • promocja duchowości mężczyzny
  • wspieranie chrześcijan

Rycerze Zakonu Rycerzy Jana Pawła II angażują się w dzieło nowej ewangelizacji czerpiąc z przykładu Jana Pawła II i dążąc do upowszechniania treści i form Jego nauczania. Dlatego też podejmując trudu dążenia do świętości - zwłaszcza w wymiarze życia dnia codziennego - Bracia Zakonu Rycerzy Jana Pawła II będą dążyć do:

• umacniania wiary i rozwijania katolickiej duchowości osób świeckich w tym zwłaszcza duchowości męskiej
  • rozwijania wrażliwości i dzieł miłosierdzia w tym w szczególności w zakresie godności i pełnej ochrony życia ludzkiego
  • rozwijania wzajemnej pomocy bratniej Rycerzy
  • wspierania duchowieństwa w każdej dziedzinie ich kapłańskiej posługi
  • dbania o rozwój patriotyzmu i miłości ojczyzny

Zakon Rycerzy Jana Pawła II w sposób szczególny czyny miłosierdzia zwraca ku swoim członkom i ich rodzinom. W dalszej kolejności akty miłosierdzia kierowane są na członków własnej Parafii oraz Diecezji. Zakon w sposób szczególny włącza się w pomoc ludziom potrzebującym otaczając ich modlitwą oraz starając się im pomagać również materialnie.

Więcej o Zakonie